דורון מוטעי

שותף

טל. 972.3.7778330דוא”ל. D.Mutai@shibolet.com

הורד VCard

דורון שותף במחלקת המיסים בשבלת. דורון מתמחה בכל תחומי המיסוי הישיר, בדגש על מיסוי בינלאומי, עסקאות מיזוג ורכישה ומיסוי שוק ההון.

דורון עוסק בכל היבטי מס הכנסה בישראל והוא בעל היכרות מעמיקה עם רבות משיטות המס בעולם. דורון מייעץ, בין היתר, לתושבי ישראל בנוגע להיבטי המס של פעילותם והשקעותיהם בישראל ובחו"ל ולתושבים זרים בנוגע להיבטי המס של פעילותם בישראל. בהקשר זה, דורון מייעץ דרך קבע לחברות זרות הרוכשות חברות בישראל, לבנקים זרים הפועלים בישראל, ולחברות מתחום הגז והנפט הפועלות במים הכלכליים של ישראל. בעבודתו המשותפת עם מחלקת ההי-טק שלנו, דורון מייעץ לחברות סטארט-אפ בנוגע להיבטי המס בכל שלבי מחזור החיים שלהן – משלבי ההקמה ועד להנפקה או אקזיט.

דורון מייעץ למשקיעים מוסדיים ואחרים ומלווה עסקאות במזרח ובמערב אירופה, ברוסיה, בסין, בהודו, בברזיל, באמריקה ובאפריקה.

לדורון ניסיון עשיר בכל שלבי מעגל החיים של המס: החל בתכנוני מס ו – structuring של עסקאות, עובר דרך אימפלמנטציה של התכנון, מתן חוות דעת משפטיות בענייני מס או בקשת אישור מקדמי (פרה-רולינג) מרשויות המס, וכלה בהליכי שומות מס. קודם להצטרפותו למשרד שבלת ושות', דורון שימש כמנהל בכיר (Senior Manager) במחלקת המיסוי הבינלאומי ומחלקת העסקאות של פירמת רואי חשבון מובילה.

הידעת?

דורון אוהב טיולים וריצות שטח והוא חבר בקבוצת הריצה של המשרד.

פרסומים

מחברם של מאמרים בנושא היבטי מס ברכישת חברות ישראליות, שהתפרסמו בגיליונות השנתיים בנושא מיזוגים ורכישות של המגזין International Tax Review.

פעילויות אחרות

דורון מרצה תכופות על נושאים בתחום מומחיותו בכנסים ופורומים מקצועיים שונים.

חדשות נלוות

מיסוי

תכניות מענקים ממשלתיות לתמיכה בעצמאים, חברות וחברות הזנק

קראו עוד
שוק ההון

שיקולים ברכישה עצמית של ניירות ערך של תאגידים מדווחים , עוה"ד עינבר איתן-גולדשטיין, דורון מוטעי ואמיר שחר

קראו עוד