לעמוד הראשי

תקנות חדשות במקום העבודה ובמרחב הציבורי

חבישת מסכה בעת שהות מחוץ למקום מגורים

ביום 7 אפריל 2020 פורסם תיקון לצו בריאות העם, אשר קובע כי החל מיום א', 12 באפריל 2020 בשעה 7:00, כל אדם (למעט חריגים) מחויב לחבוש מסכה בעת שהות מחוץ למקום מגוריו. עם זאת, התיקון לצו קובע כי החובה לחבוש מסכה לא תחול, בין היתר, על אדם השוהה בכלי רכב, במבנה או בחדר במבנה ללא אדם נוסף, או על שני עובדים העובדים בקביעות בחדר אחד במקום עבודה, ובלבד שיישמר ביניהם מרחק של 2 מטרים לפחות.

מעסיק במקום עבודה אחראי לכך שהעובדים במקום העבודה יקיימו את החובה לחבוש מסכה.

תשאול של הנכנסים למקום עבודה

ביום 7 באפריל 2020 פורסם תיקון לתקנות, אשר קובע כי מעסיקים לא נדרשים עוד להחתים את העובדים על הצהרה לגבי מדידת חום והיעדר תסמינים, ובמקום זאת הם נדרשים לשאול את כל הנכנסים למקום העבודה, לרבות עובדי המקום, בטרם כניסתם, את השאלות הבאות:

(א) האם הם משתעלים;

(ב) האם חום גופם 38 מעלות צלזיוס ומעלה או האם היה להם חום כאמור בשבוע האחרון;

(ג) האם היו במגע עם חולה קורונה בשבועיים האחרונים.

אין להתיר כניסה למי שלא השיב בשלילה על כל אחת השאלות שלעיל, למעט אדם שהשיב שהוא משתעל בשל מצב כרוני כגון אסתמה או אלרגיה.

בנוסף, על המעסיקים להסדיר ביצוע של מדידת חום באמצעי שאינו פולשני לנכנסים למקום, ככל הניתן. במידה שבוצעה מדידת חום כאמור, חל איסור על הכנסת אדם עם חום גוף של 38 מעלות צלזיוס ומעלה.

הדס רקח–דביר

שותפה

טל. 972.3.6892810דוא”ל. H.Raccah@shibolet.com

הורד VCard

הדס רכשה הדס מוניטין מקצועי רב בתחום יחסי העבודה ומשאבי אנוש במהלך למעלה מ-18 שנות עבודתה. להדס ידע מקצועי ומעמיק של הצרכים הייחודיים של מחלקות משאבי אנוש בארגונים מסוגים שונים, בחלקם חלים יחסי עבודה אישיים ובחלקם יחסי עבודה קיבוציים. הדס מלווה ומייצגת חברות רב לאומיות, […]

חדשות נלוות

דיני עבודה

הנחיות חדשות של משרד העבודה בנוגע להארכת חופשה ללא תשלום לנשים

קראו עוד
דיני עבודה

הוצאת עובד/ת בטיפולי פוריות/הריון/לאחר חופשת לידה לחל"ת

קראו עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *