לעמוד הראשי

ביטול תקנות תקנות שעת חירום, נגיף הקורונה החדש, עבודת נשים התש"ף-2020

בעקבות עתירה לבג"ץ, ביום 17.4.2020 הוחלט על ביטול תקנות שעת חירום (נגיף הקורונה החדש) (עבודת נשים), התש"ף-2020.

נזכיר, תקנות אלו אפשרו הוצאת עובדים המוגנים לפי חוק עבודת נשים לחל"ת ללא צורך בהיתר מהממונה על חוק עבודת נשים במשרד העבודה (בכפוף לעמידה במספר תנאים שנקבעו).

משמעות ביטול התקנות הוא, כי החל מיום 17.4.2020יש להמשיך ולהגיש בקשה למתן היתר לממונה לצורך הוצאת עובדים מוגנים לחל"ת.

מבירור שערכנו עם הממונה, תוקף הביטול אינו רטרואקטיבי, כך שמעסיק שפעל על פי התקנות והוציא עובדים לחל"ת בהתאם לתנאי התקנות עד ליום 17.4.2020, אינו נדרש כעת להגיש מחדש בקשה להיתר, וזאת ככל שהחל"ת אינו עולה על 60 יום (כפי שנקבע בתנאים לאותן תקנות כפי שהיו בתוקף).

כזכור, ישנו טופס בקשה מיוחד שהוציא משרד העבודה לצורך הגשת בקשה להוצאת עובדים לחל"ת עקב הקורונה, אשר יש להמשיך ולעשות בו שימוש כעת (אך להערכתנו יש להתכונן לכך שייתכן כי זמן מתן ההחלטה יהיה ארוך יותר כעת).

לנוחיותכם, מצורף בזאת שוב טופס הבקשה.

בנוסף, בימים אלו הרבה מעסיקים נדרשים לפיטורי עובדים. בהקשר זה חשוב לנו לעדכן אתכם גם לגבי מס' פסקי דין שניתנו לאחרונה שדנים בנושא משך ההגנה שחלה על פיטורי עובד/ת העוברים טיפולי פוריות ולא נעדרו מעבודתם וכן בנושא של שיוך רווחים על פיצויים בפוליסות ביטוח מנהלים וחישוב השלמת פיצויים (כאשר סעיף 14 לא חל), על כך הנכם מוזמנים לעיין במזכרנו

הדס רקח–דביר

שותפה

טל. 972.3.6892810דוא”ל. H.Raccah@shibolet.com

הורד VCard

הדס רכשה הדס מוניטין מקצועי רב בתחום יחסי העבודה ומשאבי אנוש במהלך למעלה מ-18 שנות עבודתה. להדס ידע מקצועי ומעמיק של הצרכים הייחודיים של מחלקות משאבי אנוש בארגונים מסוגים שונים, בחלקם חלים יחסי עבודה אישיים ובחלקם יחסי עבודה קיבוציים. הדס מלווה ומייצגת חברות רב לאומיות, […]

חדשות נלוות

דיני עבודה

עדכוני חקיקה ונהלים מהימים האחרונים

קראו עוד
דיני עבודה

התארגנות מחדש בצל נגיף הקורונה, מאי 2020

קראו עוד
מיסוי

תכניות מענקים ממשלתיות לתמיכה בעצמאים, חברות וחברות הזנק

קראו עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *